Значення креслень у дизайн-проекті

Значення креслень у дизайн-проекті

Кожна людина прагне, щоб її будинок був не тільки привабливим зовні, але і функціональним.

Саме тому необхідно, щоб кожен квадратний метр її простору був використаний з користю. Щоб домогтися потрібного результату, необхідно володіти широким спектром знань. Наприклад, в плануванні дуже важлива ергономіка – створення комфортного інтер’єру, який буде відповідати особливостям конкретної людини. Ергономіка в дизайні інтер’єру відповідає за облаштування грамотного освітлення, підбір відповідних меблів, адекватне зонування простору.

Обмірні креслення приміщень надають змогу оцінити наявне становище, визначити обсяг потенційних змін, вивчити конструкторські та інженерні особливості об’єкта. Зняті виміри приміщень й усіх їхніх конструктивних особливостей (вентиляційних коробів, ніш, колон, і т. п.) та фотофіксація допоможуть згодом оцінити масштаби, уточнити за потреби деякі деталі.

Монтажний план, що описує рішення, прийняті щодо планування квартири (створення нових перегородок, сходів, отворів, стін, застосування чорнових та фінішних оздоблювальних матеріалів, з яких вони будуть виготовлені)

Розробка плану розміщення меблів допоможе визначитися з багатьох питань при реалізації ремонтних робіт. Наприклад, розташування світильників і розеток має співвідноситися із зонуванням приміщення. Яскраве світло і можливість підключення великої кількості техніки можуть бути актуальними для робочої зони, в той час як в зоні відпочинку і рекреації вони будуть абсолютно недоречні.

Розробка плану розташування санвузлів враховує побажання щодо заміни труб, встановлення ванн і душових кабін, використання тих чи інших оздоблювальних матеріалів та фурнітури.

Розробка плану по електриці передбачає схему розводки електрики по квартирі, світловогообладнання, що включає розташування та кількість світильників. Також заздалегідь прописується кількість вимикачів і розеток, та висота, на якій вони будуть встановлені.

Розробка плану стель включає тип покриттів, які передбачається використовувати, висоту стель, перетин стель для світлових карнизів, багаторівневі стелі та інші побажання клієнта.

План підлог передбачає позначення площі для кожної окремої кімнати, обране покриття для різних приміщень, а також обумовлені зміни та трансформації (установка порогів, подіуму, сходинок, підняття підлоги, прокладка «теплої» підлоги і т. д.).

План розміщення вікон і дверей визначає місце розташування всіх дверей та вікон у квартирі, їх тип, в який бік вони будуть відкриватися.

План розгортки стін включає в себе опис оздоблювальних матеріалів, площ по кімнатах. Застосування 3D-візуалізації допоможе уявити майбутній ремонт у всіх тонкощах. Інноваційні програми створюють тривимірні об’єкти, які демонструють, наскільки коректно та виграшно підібрана палітра кольорів.

 

Перелічені креслення – основа дизайн-проекту, яка стає запорукою успішного втілення задуманого в реальність.