Як обрати тариф дизайн-проекту. 10 найпоширеніших ситуацій

Як обрати тариф дизайн-проекту. 10 найпоширеніших ситуацій

Якщо Ви вже запланували робити ремонт в квартирі з дизайн-проектом, то напевне вже замислювалися над питанням – де саме замовити розробку проекту та який пакет проекту обрати. Насправді варіантів поділу пакетів послуг розробки дизайну у різних студій може бути довільна кількість – більше або менше. Це залежить від профіля та навичок дизайнерів. Тому й виникає питання, як замовити саме те, що Вам потрібно, без переплати та непотрібних робіт. У цій статті ми розповімо про 10 метрик координат підбору проекту, що дозволять Вам точно визначитися з вибором пакету розробки та з очікуваннями щодо майбутньої співпраці з дизайнером.

КОРИСНІ ПОРАДИ

Скільки грошей ви готові витратити на дизайн-проект?

Зазвичай це є одним із ключових факторів підбору проекту, але геть не найочевидніший. 

Рекомендуємо не шукати пропозицію за самою низькою вартістю, адже проект – це карта майбутнього ремонту, і якщо з візуальною частиною якось можна вирішити, то розподіл комунікацій електрики, сантехніки, вентиляції є такими речами, які краще не здешевлювати, бо вони впливають на всі елементи квартири.

Якої площі Ваша квартира?

Як би абсурдно це не виглядало, але більше половини студій дизайну інтер’єру у Львові не готові взяти Вашу квартиру в розробку, якщо вона менше ніж 40 метрів. Логіка проста, краще зробити дві квартири по 80 метрів, ніж 4 по 40 метрів. Але це ще не все, адже площа в 80 метрів також не гарантує Вам проекту, якщо у Вас простий базовий проект. Такі студії є лідерами ринку і виконують складні архітектурні рішення.

Ситуація з особистого досвіду, коли ми розраховували кошторис ремонту для клієнта, який замовив проект у такій студії. Сума ремонту не вкладалась у клієнта в голові, адже дизайнер зробив відмінний проект, що включав складні рішення, перепланування, дороге оздоблення, не дуже замислюючись про те, який бюджет на ремонт в наявності у клієнта.

Ми беремо в розробку абсолютно будь які площі квартир, тому що розраховуємо після того зробити Вам ремонт. В розробці дизайн-проекту беруть участь і дизайнер, і майбутній виконроб.

Скільки у Вас є часу?

Часті випадки, коли сім’я, отримавши ключ від своєї новобудови бажає якнайшвидше оселитися в новій квартирі, щоб не тіснитися з родичами та не наймати квартиру за 350 $ на місяць. Якщо Ваша ситуація хоча б трохи схожа на цю, то навіть не майте сумніву щодо вибору базового дизайн-проекту. Строки виконання з урахуванням усіх погоджень в залежності від площі квартири приблизно один місяць. Можна швидко зробити проект, ремонт, та позбавити себе від усіх клопотів. Не набагато довше буде виконання класичного проекту. Але якщо час не є для Вас ключовим фактором, то візуальний варіант дозволить Вам зробити проект з високою точністю кожного метра, що буде промальований з елементами оздоблення, з підбором матеріалів, обговоренням та погодженням багатьох параметрів. Будьте готові, що такий проект може взяти кілька місяців, від 1 до 3,  залежності від площ, погодження, та швидкості прийняття Вами варіантів рішень.

Бачили чийсь проект?

Безумовно, наявність якихось вподобань, бачення результату до початку розробки – це дуже добре. Дизайнер буде краще розуміти, в якому напрямку задавати Вам запитання, для того, щоб визначитися з проектом. Але існує і зворотній бік, в якому Ви побачили зображення в інтернеті або журналі, й бажали б так само, та де там. Ваша квартира – це з самого початку вже э архітектурним продуктом з наявним набором початкових даних. Це висота стелі, наявність та розташування вікон, сонячний та тіньовий бік, панельна або монолітна конструкція, наявність несучих перегородок тощо. Так, можна вхопити загальну концепцію, стилістику, напрямок. Можливо Ваші знайомі робили проект, та могли б позичити його Вам. Нажаль, якось адаптувати або підправити його не вдасться. Кожний проект є унікальним, аж до метражу, коли в однакових, ідентичних квартирах забудовника є відмінності за площею.

Вже спілкувались з дизайнером?

Почасту багато очевидних бажань зробити свою квартиру в певному стилі розбиваються вщент після лише одної професійної консультації з дизайнером. І це не погано. Адже дизайнер може запропонувати такі рішення, про які Ви навіть не замислювалися, так обіграти простір, що Ви будете в захваті. Дизайнери не просто так у більшості своїй є дипломованими архітекторами, що навчаються дуже складній професії мінімум 6 років, та роками відшліфовуючи свою майстерність в «польових умовах». Справжній професіонал може аргументувати, чому Ваші очікування далекі від реальності, та як це пов’язується з майбутнім ремонтом. Ви по справжньому визначитеся з рішеннями дизайн-проекту тільки після спілкування з дизайнером.

Не бачите сенсу в дизайн-проекті?

Це досить поширена думка, коли людина вже робила ремонт 5 – 10 років тому на іншій квартирі без дизайн-проекту, а результат її влаштовує й сьогодні. В такому випадку досить важливо розуміти, про який саме ремонт йдеться? Які майстри виконували ремонт? Можливо це саме так і було, але спробуйте без проблем утнути цей фокус ще раз. Не варто випробовувати долю з новими майстрами, на іншій квартирі, з іншими бажаннями щодо результату. Ваші шанси 50/50. За таких умов ми не станемо наполягати, що дизайн-проект – це найбільш обов’язкова річ у ремонті. Але якщо Ви хотіли б значно скоротити ризики проблем, додаткових вкладень та втрати ресурсів, рекомендуємо Вам зробити принаймні базовий дизайн-проект, що значно збільшить точність виконання робіт.

У нас тільки кваліфіковані майстри та виконроби, які виконали десятки ремонтів без проектів. Ви могли би порадитися з ними, та визначитися в своєму конкретному випадку, чи потрібен Вам проект.

Квартира буде під здачу?

В тому випадку, коли ремонт у квартирі виконується не для себе, варто брати до уваги кілька факторів. Наприклад, за скільки Ви бажали б здавати квартиру? Кому здавати? Наскільки Вам важливо звільнити себе від подальших вкладень в квартиру? Очевидно, що чим більш якісний ремонт в квартирі, тим дорожче її можна здати порівняно з такими ж квартирами з іншим ремонтом, або взагалі без ремонту. Якщо Ви вирішили здавати квартиру за середніми ринковими цінами, й Вам не хотілося б через 5 років все переробляти, то дизайн-проект дозволить вирішити це завдання, починаючи від правильного розміщення комунікацій сантехніки та електрики, до декоративного мінімалізму з використанням недорогих оздоблювальних матеріалів. Важливо розглядати дизайн-проект та ремонт в ракурсі здачі квартири, як інвестицію, та тверезо зіставити очікування з ринковою реальністю. Цілком точно не рекомендуємо розглядати дорогі пакети дизайн-проектування, максимум – це базовий проект.

Ми підкажемо, який варіант дизайну та ремонту відповідатиме Вашій комерційній меті.

Чи маєте Ви дітей, або тварин?

Щодо вибору простих або складних рішень в дизайні, важливо розуміти, хто буде жити в цій квартирі. Це вплине буквально на все, від оздоблювальних матеріалів, фарб, шпалер, підлогових покриттів та стель, до рішень, що мають на меті раціональне використання простору. Більше прихованих місць для зберігання? Більше простору для катання на велосипеді по дому? Лоджія чи робочий кабінет? Такі деталі дозволяють зробити квартиру не просто житлом, але зручним та вдячним Вам місцем для життя. Очевидно, що ремонт буде виконуватися на роки наперед, можливо на десятиліття, й дуже важливо, щоб все сприяло гармонійному життю та розвитку мешканців.

Наскільки Ви зайнята людина?

У людей, що часто виїжджають за кордон, або живуть в іншому місті, існує проблема контролю та погодження процесів ремонту та дизайн-проектування. Немає можливості зустрічатися в будь який час. Тільки в певному «вікні» часу. Для таких людей взагалі немає жодного значення, який тариф дизайн-проекту обрати, адже зараз всі погодження можна зробити за допомогою електронної пошти або месенджерів. Навіть погодити документи або виконати розрахунки можна віддалено. В такому випадку виникає питання, а чи потрібен Вам супровід дизайнера повного циклу проекту розробки та ремонту з підбором будівельних матеріалів та меблів? Чи готові и довірити ці функції повністю або частково дизайнеру за додаткову платню? Якщо так, то супровід проекту дозволить Вам не тільки мати другу пару рук та очей, але й контролювати робочий процес віддалено, навіть якщо ремонт виконує абсолютно незнайома Вам команда. Вочевидь, що перед Вами стоїть питання про вибір. Віддав і забув, чи повноцінна участь в процесі розробки та ремонту.

Ми рекомендуємо не делегувати на 100% контроль ремонту стороннім людям, за можливості беріть участь особисто, адже це Ваша квартира, й Вам у ній жити.

Ще будуєтеся, чи вже є ключі?

Вторинна квартира; квартира, що будується; або вже відбудована новобудова – це три різні підходи у розробці дизайн-проекту. Так, у вторинній необхідно жорстко відштовхуватися від поточного стану, беручи до уваги демонтаж конструкцій, проблеми з переплануванням, урахуванням майбутнього ремонту для ваших сусідів. У квартирі, що поки що будується, теж існує свій підхід, адже той метраж, що заявлений забудовником, може не співпадати з фактичним, коли може бути «завалений» кут або стіни. Іншими словами, необхідно бачити. В такому випадку ми не рекомендуємо розпочинати дизайн-проект до тих пір, поки не з’явиться можливість потрапити в квартиру і точно виміряти усі поверхні та отвори. Розробка проекту в новобудові, що вже готова, підхід є найпростішим – обмірювання, і до роботи. Для вторинних ми рекомендуємо архітектурний та візуальний 3D проекти. Для новобудов придатний будь який проект в залежності від Ваших бажань та можливостей.

Висновок. Дизайн-проект – це фундамент будь-якого ремонту, який торкається десятків найважливіших критеріїв, що пов’язані з раціональним розподіленням простору, правильним розміщенням комунікацій, підбором оздоблювальних матеріалів та багато чим іншим. Ваш ремонт буде більш якісним з ним, ніж без нього. 

Післямова

У цій статті ми розповіли про 10 найчастіших ситуацій, в яких опиняються наші клієнти перед тим, як замовити дизайн-проект. Якщо Ви знайшли у них себе, та змогли визначитися, чи потрібно Вам робити дизайн-проект, та, якщо потрібно, оо який, то ми дуже радіємо за Вас. Якщо у Вас, як і раніше, все ще збереглося відчуття невизначеності, то зв’яжіться з нашим консультантом, ми будемо раді допомогти Вам визначитися.