Міфи в дизайні інтер’єру

Міфи в дизайні інтер’єру

Будь-якій людині хочеться облаштувати свій будинок красивим, яскравим, неординарним чином. Існує навіть окремий напрямок в дизайні — дизайн інтер’єрів. Однак ця сфера оповита різноманітними міфами та стереотипами, які не завжди є актуальними й правдивими.

Один з найпопулярніших міфів в дизайні інтер’єру — це необхідність симетрії у всьому. Світильники мають бути з обох сторін ліжка, на однаковій відстані. А найкраще — на двох однакових тумбочках. Два дзеркала мають висіти на протилежних стінах. Штори повинні бути симетричними одна одній й однаковими за кольором та шириною.

Насправді це не зовсім обов’язково. Якщо майбутньому мешканцеві подобається симетрія у всьому, то це прекрасно, якщо ж буде прийнято рішення зробити інтер’єр повністю асиметричним, це лише додасть “родзинку”. З іншого боку, зовсім не обов’язково повністю ламати симетрію кімнати, досить буде додати кілька асиметричних деталей, й кімната не буде виглядати повністю дзеркально, а здобуде індивідуальність.

Другий відомий міф насправді є класичним прийомом. Якщо потрібно візуально збільшити об’єм приміщення — варто пофарбувати стіни в білий колір, або поклеїти білі шпалери. Цей прийом дійсно працює, однак дизайнери інтер’єру так само пропонують для цих цілей більш радикальні дії. Наприклад, поєднувати в стінах, які стоять поряд, темний колір та яскравий кислотний. Як варіант, одну стіну зробити темно-фіолетовою, а сусідню — яскраво помаранчевою. Таким чином, площа приміщення візуально збільшиться, а любителі яскравих кольорів не будуть змушені відмовлятися від своїх уподобань, замінюючи їх однотонним білим кольором.

Міф, протилежний попередньому, полягає в тому, що в чорно-білому інтер’єрі, найчастіше в стилі Hi-Tech, необхідний яскравий колірний акцент. Найчастіше це предмет меблів, велика картина або панно червоного, синього, зеленого відтінку. Вважається, що така кольорова пляма вигідно відтіняє нудну чорно-білу гаму. В цілому, це так, але любителям однотонних інтер’єрів, прихильникам спокою подібний акцент буде лише заважати. Якщо господар помешкання обирає нейтральну гаму, й хоче відчувати себе мирно й ні на що не відволікатися, варто відмовитися від яскравих фарб та зупинитися просто на чорному й білому.

Дизайн інтер’єру настільки індивідуальний, що покірно слідувати усталеним канонам зовсім необов’язково. Від них можна відступати, їх можна змінювати під себе, а головне — це не боятися експериментувати.